Pracujesz w restauracji? Zrób kurs kelner

Istnieją kelnerzy, które znają menu od podszewki, mają znacznie lepszą pozycję do interakcji z klientami, odpowiadania na ich pytania i formułowania rekomendacji. Dzięki tej wiedzy możesz przygotować personel, przygotowując krótką prezentację przedstawiającą dania i napoje dostępne w restauracji. Dobrym pomysłem jest również przekazanie każdemu kelnerowi restauracji kopii menu restauracji i poproszenie o przejrzenie go w czasie wolnym. Możesz nawet zrobić kurs kelner i quizować swoich pracowników w ramach szkolenia serwerów, aby udowodnić, jak dobrze znają menu.

Ważną uwagą jest przekazanie znaczenia informacji o alergenach i bezpieczeństwie żywności podczas szkolenia serwerów. Na koniec pozwól serwerom skosztować niektórych potraw oferowanych w Twojej restauracji. Pomyśl o tym w ten sposób – ktoś mógłby przestudiować i zapamiętać wszystko na temat jabłka, ale nigdy tak naprawdę nie znałby jabłka, dopóki go nie skosztował. Podobnie, kelnerzy, którzy przeszli kurs kelner mogą znacznie poprawić znajomość menu, po prostu próbując jedzenia. Nie każdy nowy kelner zna dokładne informacje o prawidłowej etykiecie podawania i dobrym pomysłem jest uwzględnienie wskazówek dotyczących etykiety w ramach programu treningowego. Podczas gdy specyfika etykiety restauracji różni się w restauracjach wykwintnych w porównaniu do lokalnych restauracji rodzinnych, zastosowanie ma kilka uniwersalnych wytycznych, w tym:
– Przekonaj się, jak ważne jest, aby być przyjemnym i serdecznie powitać gości, gdy wchodzą do restauracji.
– Trenuj kelnerów restauracji, aby zawsze uważały na gości, którzy potrzebują uwagi. Kluczem jest skupienie się na uważnej obsłudze, a nie na ingerencji.
– Zrób kelnerom indywidualne kursy kelnerskie.
– Naucz kelnerów, aby zawsze przynosili dania z każdego dania jednocześnie wszystkim gościom. Upewnij się, że kelnerzy przeszli kurs kelner i wiedzą, jak serwować lewą ręką lewą ręką i czyścić prawą prawą ręką.