Windsurfing Półwysep Helski – zapisz swoje dziecko na lekcje!

Rok szkolny się skończył i przez ostatni miesiąc otrzymywałem telefony od rodziców, którzy chcą przyprowadzić swoje dzieci na Windsurfing Półwysep Helski. Pytanie, na które odpowiadam, brzmi: czy moje dziecko jest zbyt młode, aby zacząć uprawiać windsurfing Półwysep Helski?

Po pierwsze, istnieje dolna granica wieku (związana ze zdolnością uczenia się dziecka i jego sportowym zacięciem), ale co najważniejsze, siła, zdolność fizyczna i limit wagi. Zabrałem ze sobą dzieci w wieku 4 lat ze sobą na planszę dla początkujących, ale należy to zrobić w słoneczne dni sezonu i przy słabym wietrze.

Moim zdaniem najważniejszym parametrem dla dziecka do uprawiania windsurfingu na półwyspie helskim jest pewność wody. Jest to coś, co można sadzić w ciągu pierwszych 4 lat życia dziecka. Dziecko musi być pewne siebie wokół wody i mieć umiejętność patrzenia na linię brzegową od strony wody. Chociaż zawsze trzymamy się blisko brzegu, dziecko musi wiedzieć, jak wygląda z zewnątrz – nie bój się, że chlapie im woda w twarz, a także szanuj morze i niektóre z możliwych niebezpieczeństw bycia w lub na wodzie. Dzieci, które pływają od najmłodszych lat, dzieci, które stały na deskorolce, i te, które grały w morzu, basenie lub wannie, przelewając sobie nawzajem twarz, zwykle mniej boją się pomysłu skoku na windsurfing tablica.

Chcąc uprawiać windsurfing Półwysep Helski Twoje dziecko musi także umieć pływać! Jeśli są wystarczająco pewni, aby nurkować pod tablicą, to na pewno są gotowi do startu!