Bramy przemysłowe i drzwi garażowe – poznaj zasady pielęgnacji

KIEDY JEST OSTATNI CZAS OCZYSZCZENIA DRZWI GARAŻOWYCH?

Jeśli jesteś podobny do większości właścicieli domów, oczyszczenie bramy garażowej prawdopodobnie nie sprawiło, że znalazła się ona wysoko na liście priorytetów. Rozumiemy. Dużo się dzieje. Polacy pracują średnio dłużej niż kiedykolwiek wcześniej. Znalezienie czasu na utrzymanie domu po prostu nie wydaje się tak łatwe jak kiedyś – ale dlaczego czyszczenie drzwi garażowych jest tak ważne?

Przeciętna brama garażowa trwa około 20 lat przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Czyszcząc bramy przemysłowe lub bramę garażową, chronisz swoją inwestycję i przedłużasz żywotność bramy, z której korzystasz wiele razy dziennie. Czyszczenie może wydawać się, że pomaga tylko powierzchni, ale jest to świetny sposób, aby zapobiec poważniejszym problemom. Innymi słowy – spędzenie godziny na czyszczeniu bramy garażowej może teraz zapobiec wielu godzinom pracy i tysiącom dolarów wydanych później na jej naprawę lub wymianę. Wiosna jest tuż za rogiem i nie ma lepszego czasu niż teraźniejszość, aby rozpocząć wiosenne porządki, okazując odrobinę miłości do drzwi garażowych.

Średnio właściciele domów i firm wyposażonych w bramy przemysłowe powinni myć drzwi garażowe co najmniej dwa razy w roku – raz na wiosnę i raz na jesieni. W niektórych przypadkach drzwi znajdujące się w domach w trudnych warunkach, takich jak strefa przybrzeżna lub miejsce z dużą ilością śniegu, mogą wymagać kwartalnego czyszczenia. Wynika to z faktu, że nadmierne narażenie na sól może szybciej zniszczyć wykończenie bramy garażowej. Jasne, utrzymanie czystości drzwi przemysłowych i garażowych sprawia, że dom lub siedziba firmy wygląda ładniej – jest to dodatkowa korzyść, jeśli martwisz się o atrakcyjność – ale czyszczenie drzwi garażowych zapewnia również szereg innych korzyści. Twoje bramy przemysłowe są codziennie narażone na działanie czynników atmosferycznych – deszcz, słońce, wiatr, brud – a wszystko to może mieć żniwo, nawet w przypadku drzwi najwyższej jakości.