Perfumeria – jakie perfumy w niej kupisz?

Ponieważ perfumy, w które wyposażona jest perfumeria w dużej mierze zależą od zbiorów substancji roślinnych i dostępności produktów pochodzenia zwierzęcego, perfumy często mogą okazać się ryzykowne. Tysiące kwiatów są potrzebne do uzyskania zaledwie jednego funta olejków eterycznych, a jeśli zbiory w sezonie zostaną zniszczone przez chorobę lub niesprzyjającą pogodę, perfumerie mogą być zagrożone. Ponadto konsystencja jest trudna do utrzymania w naturalnych olejach. Ten sam gatunek rośliny wyhodowanej na kilku różnych obszarach o nieco odmiennych warunkach wzrostu może nie dawać olejków o dokładnie takim samym zapachu. Problemy występują również przy zbieraniu naturalnych olejów zwierzęcych. Wiele zwierząt zabitych niegdyś ze względu na wartość ich olejów znajduje się na liście gatunków zagrożonych i teraz nie można na nie polować.

Na przykład produkty kaszalotów, takie jak ambra, zostały zakazane od 1977 r. ponadto większość olejów zwierzęcych jest trudna i droga do wydobycia. Jelenie piżmo musi pochodzić od jelenia występującego w Tybecie i Chinach; koty obywatelskie, hodowane w Etiopii, są trzymane w celu wydzielania gruczołów tłuszczowych; bobry z Kanady i byłego Związku Radzieckiego są zbierane dla ich rycyn. Syntetyczne perfumy pozwoliły perfumiarzom na większą swobodę i stabilność w ich rzemiośle, nawet jeśli naturalne składniki są uważane za bardziej pożądane w najlepszych perfumach. Zastosowanie syntetycznych perfum i olejów eliminuje potrzebę wydobywania olejków ze zwierząt i eliminuje ryzyko złych zbiorów roślin, oszczędzając wiele kosztów i życia wielu zwierząt – każda perfumeria powinna mieć z tyłu głowy dobro ludzi i zwierząt.

Przyszłość:
Perfumy, które sprzedaje ówczesna perfumeria, są dziś wytwarzane i wykorzystywane na różne sposoby niż w poprzednich stuleciach. Perfumy są coraz częściej wytwarzane przy użyciu syntetycznych chemikaliów, a nie naturalnych olejków. Coraz popularniejsze stają się również mniej skoncentrowane formy perfum. Łącznie czynniki te zmniejszają koszt zapachów, zachęcając do powszechniejszego i częstszego, często codziennego używania.