Do czego służy ertacetal?

Co to jest akryl polimetakrylanu metylu i ertacetal?
PMMA, czyli poli(metakrylan metylu) i ertacetal, to przezroczysty, bezbarwny polimer o wzorze cząsteczkowym C5H8O2. PMMA ma współczynnik załamania światła 1,49 i może przepuszczać do 92% światła, czyli więcej niż w przypadku wielu innych tworzyw termoplastycznych, a nawet niektórych gatunków szkła. PMMA jest również lekki — typowa gęstość tego materiału wynosi 1,17–1,20 g/cm3, czyli o połowę mniej niż szkło — i znacznie bardziej odporny na uderzenia i stłuczenie niż szkło. PMMA można formować termicznie bez utraty przejrzystości optycznej materiału. Jednocześnie PMMA można również barwić lub barwić w celu dopasowania do dowolnego odcienia, co rozszerza jego wszechstronność na zastosowania wykraczające poza wymianę szkła.

PMMA i ertacetal powstaje w procesie polimeryzacji, która polega na umieszczeniu monomerów metakrylanu metylu w formie z czynnikiem katalizującym. Umożliwia to formowanie PMMA w różnorodne kształty, od dużych arkuszy i bloków po małe peletki i granulki.

PMMA i ertacetal jest kompatybilny ze wszystkimi metodami produkcji tworzyw termoplastycznych (w tym formowaniem wtryskowym, formowaniem tłocznym i innymi) i może być później obrabiany, wymiarowany za pomocą piły lub cięcia laserowego lub polerowany.