Zarezerwuj kwatery blisko Szklarskiej Poręby!

Tak jak musisz wykazać, jak energooszczędny jest Twój dom, gdy go sprzedajesz, musisz uzyskać ocenę energetyczną wynajmowanej nieruchomości w której znajdują się kwatery blisko Szklarskiej Poręby.

Prawie 15 lat temu rząd wprowadził świadectwo charakterystyki energetycznej (EPC). Właściwość otrzyma ogólną ocenę w skali od A do G. A oznacza najlepszą, a G najmniej wydajną. Ogólnie rzecz biorąc, starsze nieruchomości mają niższe oceny, ponieważ brakuje im (na przykład) izolacji ścian szczelinowych lub podwójnych szyb, chyba że zostały one zmodernizowane.

W 2015 r. rząd wprowadził przepisy dotyczące efektywności energetycznej, które określają minimalny standard dla wynajmowanych nieruchomości w przedziale E, który wejdzie w życie od kwietnia 2018 r. Wkrótce minimalny standard zmieni się na ocenę C zgodnie z nowymi przepisami, a wprowadzanie zmian jest „ t opcjonalne. Nowe przepisy odnośnie kwatery blisko Szklarskiej Poręby zostaną wprowadzone dla nowych najmu najpierw od 2025 r., a następnie dla wszystkich najmu od 2028 r.

Chociaż może się to wydawać kolejną przeszkodą do pokonania przez właścicieli wynajmujących kwatery blisko Szklarskiej Poręby, są korzyści zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich najemców. Jeśli rachunki są wliczone w czynsz, zapłacisz mniej, jeśli Twoja nieruchomość jest dobrze ocieplona. Poza tym przysłużysz się środowisku wynajmując kwaterę dla gości blisko Szklarskiej Poręby.