Profesjonalne frezowanie komina Poznań – kto je wykonuje?

Kominy Poznań – zostały one zbudowane z cegły o grubości około 4 warstw, naprzemiennie i wzajemnie połączone, tworząc solidną ścianę w okrągłej, zwężającej się rurze o wysokości kilkudziesięciu metrów której potrzebne co jakiś czas frezowanie komina Poznań.

Gdy dotarli powyżej wysokości głowy, wzniesiono etapy i podstawową formę tego, co dziś nazywamy rusztowaniem, aby umożliwić dalsze budowanie wyższych w odstępach około 6 stóp aż do szczytu, a wszystkie materiały zostałyby podniesione za pomocą systemu kół pasowych. Ideą kominów było stworzenie wystarczającego ciągu dla potężnych kotłów parowych i rozproszenie dymu tak wysoko, jak to tylko możliwe jednak konieczne jest regularne frezowanie komina Poznań by pełniły swoją funkcję. Wiele z nich jeszcze w połowie lat siedemdziesiątych stało przed budową podczas głównej rewolucji przemysłowej. W tym czasie niektóre wymagały stalowego opasywania wokół nich i skręcane razem, aby zapobiec zawaleniu się.

Jeden z moich bohaterów wykonujący frezowanie komina Poznań, zburzył wiele z nich w tradycyjny sposób, usuwając przy tym część cegieł podtrzymujących komin na drewnianych palach, a następnie podpalając je i powodując zawalenie się komina. prawdziwy mistrz rzemiosła. Niewiele, jeśli w ogóle, zachowało się do dziś, a jest nawet wskazówka, że ​​słynne wieże chłodnicze w pobliżu Poznania również mają zostać zburzone i spuścizna naszych wczesnych elektrowni, które moim zdaniem, podobnie jak wiele, powinny zostać zachowane ze względu na dziedzictwo.