Skąd pozyskać dotację na kolektory Żukowo?

Panel słoneczny z Żukowa składa się z pakietu ogniw fotowoltaicznych. Może być stosowany w większym systemie fotowoltaicznym do wytwarzania i dostarczania energii elektrycznej dla mieszkańców oraz do innych zastosowań komercyjnych. Promieniowanie słoneczne, które pada bezpośrednio na panel słoneczny, jest przekształcane w prąd stały.

Moc elektryczna każdego panelu waha się od 100 do 320 W. Kolektor słoneczny natomiast zbiera ciepło poprzez bezpośrednie pochłanianie światła słonecznego. Składa się z kolektora, który zamienia energię ze światła słonecznego na bardziej użyteczną formę energii. Słoneczne kolektory Żukowo można nazwać parabolicznym aparatem słonecznym dla bardziej skomplikowanych instalacji i słonecznym ciepłem powietrza dla mniej skomplikowanych instalacji.

Bardziej złożone kolektory Żukowo są stosowane w elektrowniach słonecznych do podgrzewania wody do produkcji pary, która z kolei napędza turbinę połączoną z generatorem elektrycznym w celu wytwarzania energii elektrycznej. Jednak mniej skomplikowane kolektory Żukowo są stosowane w budynkach komercyjnych i mieszkalnych do dodatkowego ogrzewania pomieszczeń.