Na czym polega badanie termowizyjne Gdynia?

W trakcie tej prezentacji dyskusja i nacisk zostanie położony na wykorzystanie bezkontaktowych odczytów temperatury (IR) do analizy działającego układu hydraulicznego. W artykule pisanym przez hydraulików z Gdyni zostaną również przedstawione niektóre z najczęstszych przyczyn podwyższonych temperatur roboczych. Korzystanie ze sprzętu na podczerwień może i powinno być używane w połączeniu z systemami sygnalizacji termicznej systemu i/lub przyrządami, które właśnie wymieniono. Gdy specjalista ds. termografii określi poziom komfortu dzięki swojej wiedzy na temat działania układu hydraulicznego, widoku (schematycznego i wizualnego) oraz korzystania z urządzeń na podczerwień (termometria bezkontaktowa), technicy wykonujący badanie termowizyjne Gdynia mogą zacząć podejmować decyzje dotyczące stanu układu.

Podobnie jak w przypadku każdej diagnostyki jaką jest badanie termowizyjne Gdynia, będziesz musiał potwierdzić, że podejrzewany komponent/problem jest w rzeczywistości uszkodzony. Wiąże się to z użyciem co najmniej jednego z pozostałych narzędzi i/lub wymianę podejrzanego wadliwego elementu w celu przeprowadzenia testu lub oceny systemu.

Czy sama wymiana przeciekającego elementu rozwiąże problem, czy też istnieje możliwość awarii nowego elementu? Awarie podzespołów po kilku godzinach używania zanieczyszczonego oleju nie są rzadkością. Technicy spuszczający olej po wymianie podzespołu i napełniający zbiornik świeżym „czystym” olejem bez odpowiedniego filtrowania zauważą podwyższone nagrzewanie się podzespołu. Specjaliści ds. termografii wykonujący badanie termowizyjne Gdynia mogą obserwować te podwyższone temperatury. Czysty olej niekoniecznie jest olejem filtrowanym.