Sklep internetowy biżuteria z bursztynem zaprasza!

Bursztyn jakie sprzedaje sklep internetowy biżuteria z bursztynem nie jest kamieniem szlachetnym jako takim, ale zasadniczo jest skamieniałą żywicą. Żywica ta została wydzielona z drzew miliony lat temu jako ich naturalna obrona przed uszkodzeniem. Z biegiem czasu drzewa opadły i zostały sprowadzone w dół rzeki do oceanu, gdzie pokryły się osadem, a żywica stwardniała w bursztyn.

Dlatego bursztyn sprzedawany przez sklep internetowy biżuteria z bursztynem często zawiera „inkluzje”, takie jak owady, grys, kora, mech i inne naturalne zanieczyszczenia. Większość bursztynu pochodzi z wybrzeży Bałtyku w Rosji, istnieją jednak rzadkie odmiany z Dominikany. Okazy bursztynu można czasami znaleźć na europejskich wybrzeżach, wyrzucone po burzach, które natura przetransportowała przez miliony lat – stamtąd najcześciej pozyskuje je znany sklep internetowy biżuteria z bursztynem.

Od dawna uważano, że bursztyn ma silne właściwości lecznicze, a badania przeprowadzone w 1886 r., a następnie potwierdzone w XX wieku, pokazują, że rzeczywiście może tak być. Po rozgrzaniu przez skórę bursztyn uwalnia kwas bursztynowy, który ma naturalne właściwości przeciwbólowe, antybiotyczne i przeciwzapalne. Bursztynowe naszyjniki ze sklepu internetowego z biżuterią z bursztynem były noszone w średniowieczu, aby odeprzeć zarazę i są noszone przez dzieci nawet teraz, aby łagodzić ból i stany zapalne podczas ząbkowania, podczas gdy bursztynowy dym jest używany we współczesnej aromaterapii.