Czy dziecko może nosić pampersy bambusowe cały dzień?

Jako rodzica nic nie dotyczy Cię bardziej niż zdrowie i dobre samopoczucie Twojego malucha. Nie chciałbyś popełnić żadnego błędu, który może być szkodliwy dla Twojego dziecka. Jednym z takich błędów jest robienie im pieluch przez cały dzień – choć lepszym wyborem jest inwestować w pampersy bambusowe, ekologiczne, które nie są tak niebezpieczne dla skóry Twojego malca. Rozumiemy, że jest to wygodne, ponieważ niemowlęta dużo oddają mocz i nie można ich czyścić za każdym razem, ale używanie pieluch, pampersów przez 24 godziny jest niebezpieczne dla dziecka. Może to narazić ich na ryzyko rozwoju różnych infekcji skórnych i alergii.

Czy możesz trzymać dziecko w pieluchach przez 24 godziny?
Nie jest bezpiecznie nosić dziecko w pieluchach przez 24 godziny, ale zalecenia mówią, że musisz mieć czas na świeżym powietrzu przez sześć do ośmiu godzin każdego dnia. Za każdym razem, gdy zmieniasz pampersy bambusowe, daj 15-20 minut na świeżym powietrzu, aby skóra sama wyschła.

Kiedy noszą pampersy bambusowe, na ich skórze rozwija się wilgoć, co powoduje wzrost bakterii i grzybów na ich delikatnej skórze. Ważne jest, aby zostawiać dziecko bez pampersów bambusowych kilka razy dziennie, aby zapobiec wszelkim infekcjom skóry lub alergii.