Z jakiej tkaniny wybrać ubrania ciążowe?

Kolejnym błędem początkującego, który popełniłem, kiedy zaczęłam kupować ubrania ciążowe, było zignorowanie rodzaju tkaniny. Wyraźnie pamiętam czekanie do drugiego trymestru na zakupy ciuchów ciążowych (dla pewności), a potem chodzenie na zakupy z mamą. Moja cudowna mama chciała kupić mi naprawdę fajne ubrania ciążowe (pierwszy wnuczek w rodzinie!). Poszliśmy do ekskluzywnego sklepu z odzieżą ciążową, gdzie przymierzyłam mnóstwo ubrań i kupiłam mnóstwo praktycznych ubrań do pracy, ale jedyną rzeczą, na którą się zastanawiałam, była jasnożółta koszulka ciążowa i do karmienia. To był top z oświadczenia, który kosztował więcej, niż chciałbym przyznać (!!), ale pomyślałem, że będę mógł go nosić przez całą ciążę i karmienie piersią, a tak ważne jest, aby mieć coś pięknego, aby móc nosić, kiedy tego potrzebujesz!

Niestety nie sprawdziłem tagu informacyjnego. Wierzch ubrania ciążowego wykonano z poliestru. Mieszkałem na słonecznym Gdańsku Znosiłam upalną letnią pogodę, a moje dziecko miało urodzić się pod koniec lutego. Tkanina syntetyczna + kobieta w ciąży = gorąca, czerwona twarz, spocona kobieta w ciąży. Myślę, że udało mi się go założyć dwa razy, zanim się z niego zrezygnowałem.

Zawsze sprawdzaj rodzaj tkaniny jaką mają ubrania ciążowe i upewnij się, że jest naturalny, aby pomagał regulować temperaturę ciała i wchłaniać wilgoć. Dobrej jakości materiał robi OGROMNĄ różnicę, gdy jesteś w ciąży i karmisz piersią. Moja wewnętrzna temperatura ciała wróciła do normy po urodzeniu przez co najmniej 12 miesięcy – czułam się ciągle przegrzana.