Wycena spółki, firmy i nieruchomości Warszawa

Planowanie i przygotowanie do wyceny spółki:
Tak jak prowadzenie udanego biznesu wymaga planowania i zdyscyplinowanego wysiłku, tak efektywna wycena przedsiębiorstwa wymaga organizacji i dbałości o szczegóły. Dwa kluczowe punkty wyjścia do ustalenia wartości firmy to: określenie, dlaczego potrzebujesz wyceny firmy gromadzenie wszystkich wymaganych informacji Na pierwszy rzut oka może wydawać się zaskakujące, że na wynik jaki będzie miała wycena spółki wpływa potrzeba wyceny firmy.

Czy wartość firmy nie jest absolutna? Nie całkiem. Wycena spółki to proces pomiaru wartości przedsiębiorstw. Proces ten zależy od dwóch kluczowych elementów: sposobu pomiaru wartości biznesowej i warunków. Pod względem formalnym elementy te znane są jako standard wartości i założenie wartości. Wycena spółki zależy od tego, jak i dlaczego jest mierzona.

Powiedzmy, że chcesz sprzedać swój biznes. Biznes był dobry, a przychody i zyski rosły każdego roku. Planujesz sprzedać firmę, dopóki nie zostanie znaleziony odpowiedni nabywca. Chcesz wybrać najlepszą ofertę i nie spieszysz się ze sprzedażą. W tej sytuacji twoim standardem wartości jest tak zwana uczciwa wartość rynkowa. Twoim założeniem wartości jest sprzedaż biznesowa ze 100% udziałem własności, przy założeniu kontynuacji działalności. Innymi słowy, planujesz sprzedać swój biznes licytantowi, który zaoferuje najwyższą cenę i będzie najbardziej odpowiedni, i będzie nadal działał w ramach nowej własności. Następnie wyobraźmy sobie, że jesteś właścicielem małej firmy, która opracowała produkt o dużym zainteresowaniu dużej korporacji publicznej. Już zwrócili się do ciebie z propozycją wykupienia cię. Mają świetne plany dotyczące twojego produktu i chcą go sprzedać na arenie międzynarodowej. Ci ludzie są nawet przygotowani, aby zaoferować ci niektóre ze swoich akcji giełdowych. Jak informuje Twój doradca finansowy wykonujący wycenę spółki, może to znacznie obniżyć Twój dochód do opodatkowania ze sprzedaży firmy.