Pióra Waterman – wysoka jakość za świetną cenę!

Marka oferująca pióra Waterman używa standardowych wkładów atramentowych, ale dostępny jest tani konwerter, który dodaje zbiornik atramentu z tłoczkiem.
Oba modele jakie mają pióra Waterman są łatwe do napełnienia: wyjmij końcówkę pióra, zanurz końcówkę atramentu i przekręć zakrętkę zbiornika, aby podnieść tłok i wyssać go.

Wypróbowałem oba długopisy i pióra Waterman z cienką końcówką, ale są one również dostępne w innych rozmiarach. To jedna z radości piór wiecznych: jeśli nie podoba ci się pociągnięcie pióra, możesz zamienić stalówkę, a nawet (nie daj Boże) zastąpić ją długopisem. Stalówki są własnością producenta, ale istnieje aktywny rynek na stalówki i części innych firm. Oba pióra Waterman miały podobny rozmiar końcówki, ale Delta wytworzyła nieco cięższe pociągnięcie z większą ilością atramentu, co oznacza, że ​​miałem tendencję do szybszego pisania.

Firma Waterman wytworzyła cieńszą, lżejszą linię o tej samej prędkości i nacisku. Te dwa długopisy przedstawiają różne podejścia do projektowania wiecznego pióra. Firma Waterman polega na prostocie, na tworzeniu pióra, które jest tak tanie, solidne i proste, jak to możliwe. To wieczne pióro dla studentów i tych, którzy dużo piszą, ale nie chcą dużo wydawać. Waterman to pióro dla bardziej klasycznego użytkownika wiecznego pióra, któremu zależy na wyrafinowanych akcentach, które sprawiają, że pióro wieczne jest wyjątkowe.