Zadbaj o ocieplenie domu Gdynia

Czy ci się to podoba, czy nie, nadeszła zima. Czy ci się to podoba, czy nie, pozostanie na długo. Jeśli twój dom nie jest dobrze izolowany, prawdopodobnie wydasz dużo na rachunki za ogrzewanie: średni rachunek za olej opałowy w Gdyni zeszłej zimy wyniósł 2 046 złotych. Chociaż prawdą jest, że koszt ropy spadł od ostatniej zimy, czy naprawdę sądzisz, że tak pozostanie przez całą zimę? A jeśli twoje źródło ciepła nie ogrzewa odpowiednio całego domu, prawdopodobnie zobaczysz podwyżkę rachunku za energię elektryczną, jeśli będziesz musiał uzupełnić grzejniki by spowodować ocieplenie domu Gdynia. Chociaż izolacja ścienna powodująca ocieplenie domu Gdynia jest najlepszym lekarstwem na maksymalne wykorzystanie źródła ciepła w Twoim domu, jeśli nie ma jej w tym roku w budżecie, masz wiele innych opcji napraw domowych.

Wypróbuj te wskazówki na cieplejszą zimę:

POKRYJ WSZYSTKIE WYCIEKI POWIETRZA ZA POMOCĄ POGODY. Użyj uszczelek i uszczelnień, aby uszczelnić wszelkie wycieki powietrza w drzwiach i oknach. Zestawy do izolacji okien można zazwyczaj kupić za mniej niż 20 złotych i można je zainstalować w ciągu kilku minut.

DODAJ GRUBE KURTYNY DO SWOICH WINDOWS. Opcje takie jak zasłony zaciemniające, które pomogą zatrzymać ciepło w twoim domu. Jeśli nie chcesz wybierać się na zupełnie nowe zasłony, możesz dodać tani podszewkę do istniejących zasłon, takich jak polar, a nawet zasłona prysznicowa z PCV. Trzymaj zasłony otwarte w ciągu dnia, aby wpuścić światło słoneczne i dodać naturalne ciepło do domu, ale gdy zajdzie słońce, zaciągnij zasłony, aby zatrzymać ciepło.

ZAMONTUJ DRZWI PRZESUWNE Z WĄŻEM DRZWI. Możesz użyć zwykłych artykułów gospodarstwa domowego, aby stworzyć „węża drzwiowego”, który siedzi na dole drzwi i blokuje dostęp zimnego powietrza. Węże do drzwi można wykonać z takich materiałów, jak stare skarpetki, poduszki do wypychania i jądra popcornu.

PODŁĄCZ SWÓJ KOMIN, GDY NIE JEST UŻYWANY. Jedno z badań wykazało, że rachunek za ogrzewanie gospodarstwa domowego był o 30 procent wyższy, gdy dom miał brakującą lub uszkodzoną przepustnicę kominkową. Jeśli przewód kominowy nie uszczelnia się prawidłowo, możesz tracić dużo ciepła przez komin. Zatkaj otwór „balonem kominowym” – balonem pokrytym laminatem, który można napompować, gdy znajdzie się w kominie, aby zapewnić skuteczne uszczelnienie. Takie balony można kupić za 40 do 50 złotych lub możesz zrobić własny balon kominowy z artykułów gospodarstwa domowego, takich jak karton i folia bąbelkowa. (Pamiętaj tylko, aby zdjąć balon przed planowaniem rozpalenia ognia!)

Istnieje wiele sposobów na ocieplenie domu Gdynia, ale zawsze najlepszym i niezawodnym okazuje się ten oferowany przez firmę Eko Dom Termoizolacje z Gdańska, Gdyni, woj. pomorskiego.