Druk opakowań Kraków w Drukarni Papillon

Podczas gdy niektóre terminy w świecie biznesu mają uniwersalne znaczenie lub definicję, inne są specyficzne dla branży. Gdy wiele zespołów z różnych branż konsultuje się w sprawie projektu równie ważnego jak niestandardowe opakowanie, może dojść do pomyłek i nieporozumień, jeśli nie używasz terminologii poprawnie. Ważne jest, aby zrozumieć kluczową terminologię i język używany przez specjalistów z branży.

DRUKOWANIE I PAKOWANIE:
Rzadko drukowanie i pakowanie to czynności wykonywane bez użycia rąk. W większości sytuacji firmy spędzają dużo czasu na bezpośredniej komunikacji z projektantami, drukarkami i kierownikami produkcji. Aby ułatwić komunikację z dostawcą rozwiązań w zakresie jakim jest druk opakowań Kraków, oto kilka przydatnych warunków branżowych, które należy znać:

Tłoczenie na gorąco. Proces przeprowadzony na maszynie do tłoczenia folii, która wykorzystuje metalową płytkę, na której wygrawerowano obraz pożądanego projektu wymaganego do konkretnego zastosowania. Płyta uderza w rolkę folii, co powoduje, że folia przylega do płyty. Metalowa płytka uderza następnie w podłoże, które ma zostać nadrukowane, i przenosi folię na obszar dokumentu wymagający efektu metalicznego. Rezultatem jest druk opakowań Kraków, który ma wysoce refleksyjny obraz o jasnym i gęstym metalicznym wyglądzie.

Tłoczenie na zimno. Proces, który można wykonać w linii na prasie. Za pomocą standardowej płyty drukarskiej obraz jest drukowany na podłożu za pomocą utwardzalnego promieniami UV kleju na zimno. Suszarka UV aktywuje następnie klej. Wyodrębniona folia jest przymocowana do drukowanego kleju i tworzony jest obraz. Folia nieprzylegająca do kleju jest usuwana. Przezroczysty plastikowy karton składany. Te kartony składają się, tworząc opakowania, które pozwalają klientom zobaczyć całość lub część produktu w środku. Przezroczyste plastikowe składane kartony są przydatne w przypadku nowych produktów i przedmiotów, które nie są łatwo renderowane na druk opakowań Kraków.

Tłoczenie:
Odnosi się to do techniki stosowanej na drukowane opakowania Kraków do tworzenia podwyższonej powierzchni na określonej części opakowania produktu. Został zaprojektowany, aby zwrócić uwagę na niektóre funkcje i różnicować teksturę.