Ocieplanie poddasza z firmą MDK

Właściwe ocieplanie poddasza jest najlepszym sposobem zapobiegania utracie ciepła w zimie i zatrzymywania chłodnego powietrza w lecie. Czas więc zwrócić szczególną uwagę na to, co się tam dzieje. Jeśli czujesz, że twój dom przecieka pieniądze przez przeciągły lub niezamknięty strych, przeprowadź audyt energetyczny i / lub użyj kamery termowizyjnej, aby znaleźć tam fajne miejsca. Możliwe jest jednak wypełnienie tych otworów, w zależności od wieku izolacji, lepiej jest wymienić izolację na poddaszu, która odpowiada za ocieplanie poddasza zamiast wypełniać luki.
Porozmawiajmy o wartości R. Na początek określ wartość R, która jest zalecana dla Twojego domu, na podstawie Twojej lokalizacji. Informacje te można znaleźć w Departamencie Energii. Jeśli nie znasz wartości R, jest to zasadniczo odporność materiału izolacyjnego na przepływ ciepła, mierzona jego oporem cieplnym lub wartością R. Im wyższa wartość R, tym bardziej skuteczny jest materiał izolacyjny. Wynik wartości R twojego domu poprowadzi cię w kierunku potrzebnej izolacji. Ogólnie wartość R poddasza powinna wynosić od R-30 do R-49. W szczególnie zimnym klimacie możesz dostać się do R-60. Załóżmy, że wybrana izolacja ma wartość R wynoszącą trzy na cal i chcesz osiągnąć całkowitą wartość R-36. Do ocieplenia poddasza będziesz potrzebował około 12 cali materiału izolacyjnego.
Oto najpopularniejsze opcje na ocieplanie poddasza, wraz z informacją o cenach. Izolacja koca jest dostępna w postaci płatków lub rolek i jest najłatwiejszym materiałem izolacyjnym dla majsterkowiczów. Jest dostępny z włókna szklanego, wełny mineralnej, włókien z tworzyw sztucznych i włókien naturalnych. Ten rodzaj izolacji jest idealny do strychów ze standardowymi rozstawionymi belkami i legarami i bardzo niewielką ilością przeszkód. Pałki muszą być starannie przycięte, aby ściśle przylegały do ​​otworów wentylacyjnych, aby zachować ich efektywność wartości R. Ceny mogą się różnić w zależności od grubości i materiału, ale ogólnie wynoszą one od 0,15 do 0,50 groszy za metr kwadratowy.